Bitcoin i złoto kontra Chainlink i rynkowe alty

Bitcoin i złoto kontra Chainlink i rynkowe alty
Rate this post

Jaka jest motywacja zakupu altcoina? Dla niektórych konkretny altcoin jest wejściem do innego aspektu większej przestrzeni kryptowalut. Podczas gdy niektórzy oferują giełdy na rampach i poza nimi, większość kupujących altcoin patrzy na te monety z małymi limitami rynkowymi po prostu dlatego, że mogą się podwoić lub nawet potroić w ciągu kilku dni. Ta zdolność do balonowania i pękania jest podstawową różnicą między Bitcoinem a mniej znanymi altcoinami, a różnica ta rosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Odkąd Bitcoin zaczął systematycznie rosnąć pod koniec lipca, oczywiście, podobnie jest z jego zakupami, a inwestorzy chcą wejść na hossę 2020

Ale czy to jedyny powód, dla którego inwestorzy sięgają po Bitcoin, czy też patrzą na królewską monetę jako przynętę bezpieczeństwa na rynku, na którym powszechne są zmienne altcoiny? W odniesieniu do większego rynku, jak kupuje się bitcoiny i altcoiny w porównaniu z bardziej popularnymi aktywami inwestycyjnymi, takimi jak złoto i akcje?

W rozmowie z AMBCrypto Michelle O’Connor, wiceprezes ds.marketingu i społeczności Uphold, powiedziała, że ​​użytkownicy detalicznej platformy inwestycyjnej kupują różne aktywa, w tym akcje, towary oraz bitcoiny i altcoiny. Po stronie akcji Tesla i JP Morgan są wściekli, podczas gdy złoto jest nadal gorące pomimo sierpniowego spadku z rekordowego poziomu wszechczasów, dodając, że po stronie kryptowalut jest to mieszanka zwykłego i nowego.

Bitcoin jest nadal popularny z detalicznego punktu widzenia, ze swoją ceną na poziomie 52 procent, ale do akcji wkraczają mniejsze altcoiny, takie jak Chainlink i DigiByte . O’Connor powiedział

„Najbardziej popularne aktywa są faktycznie rozłożone na szeroką gamę, od Universal Gold (tradycyjne aktywa w postaci bezpiecznej przystani) do popularnych amerykańskich akcji, takich jak Tesla, JP Morgan, aż po Bitcoin, Link i DGB. „

Można zrozumieć zainteresowanie Chainlink, gdzie obecnie piąta co do wielkości kryptowaluta na rynku wzrosła z poniżej 2 USD w marcu do ponad 19 USD w zeszłym miesiącu, po czym spadła do 13,06 USD w momencie publikacji. W rzeczywistości LINK dostał wiele fanfar od Dave’a Portnoya, założyciela Barstool Sports, kiedy wszedł na rynek Chainlink, oprócz rynków BTC dzięki uprzejmości bliźniaków Winklevoss.

Co więcej, DigiByte, od marcowego spadku, wzrósł z 0,0033 do 0,037 USD, po czym spadł do 0,024 USD. W porównaniu z 39-procentowym spadkiem LINK i 35-procentowym spadkiem DGB z ich rocznych maksimów, Bitcoin spadł tylko o 12 procent, a kryptowaluta kontynuowała próby odzyskania w momencie pisania.

Dodajmy do tego, że łączna kapitalizacja rynkowa obu altcoinów jest mniejsza niż 2,5 procent wartości bitcoinów, a rynek bitcoinów jest bardziej zrównoważony niż w przypadku altcoinów. z miesiąca na miesiąc?

Cóż, jedną z teorii może być fakt, że Bitcoin jest bliżej złota w jego znaczeniu inwestycyjnym niż altcoinom, takim jak LINK i DGB. Inwestorzy detaliczni najprawdopodobniej podzielą swój portfel na aktywa spekulacyjne, takie, w których znajdują się pakiety LINK, DGB i innych altcoinów, oraz aktywa typu „bezpieczna przystań”, które obejmują aktywa o większej kapitalizacji rynkowej, takie jak tradycyjne złoto i Bitcoin.

Teoria ta zakładałaby, że inwestorzy postrzegają Bitcoin jako bezpieczeństwo w przestrzeni kryptowalutowej i poza nią, w przestrzeni zajmowanej przez bardziej tradycyjne aktywa, takie jak towary i akcje. W związku z tym handlowcy detaliczni specjalizujący się w kryptowalutach handlują na jeden z trzech sposobów: spekulacyjny [tylko altcoiny], konserwatyści [tylko bitcoiny] i mieszani [altcoiny i bitcoiny], nawet bardziej teraz niż kiedykolwiek wcześniej.

Kolejną interesującą kwestią z oświadczenia O’Connor jest brak bardziej uznanych altcoinów, takich jak ETH i XRP , z których oba doświadczyły silnych wahań cen w ciągu ostatnich kilku miesięcy, szczególnie tego pierwszego. Wydaje się, że nowym trendem jest branie najlepszych monet i rosnących altcoinów i tworzenie z nich portfela. Nawet jeśli ten trend wydaje się słabo ustrukturyzowany, nadal wskazuje na fakt, że Bitcoin, zarówno w rzeczywistym ruchu cen, jak i oczekiwanych ruchach cen, trzyma się mocno.